Bajkowe weekendy # 9 – Rudolf czerwononosy Renifer

Nasza propozycja na kolejny bajkowy weekend to Rudolf czerwononosy Renifer. Świąteczne zimowe klimaty nas nie opuszczają.

Untitled1

Renifer, któremu rodzice dali imię Rudolf urodził się z czerwonym świecącym nosem. Budziło to niepokój rodziców o jego przyszłość i brak akceptacji. Niestety obawy się sprawdziły i Rudolf staje się wśród rówieśników obiektem kpin i wyśmiewania tylko dlatego, że nieco się różni. Marzy – jak każdy mały renifer – o tym, by stanąć na czele orszaku Świętego Mikołaja. Kiedy podczas zawodów zostaje zdyskwalifikowany mimo wygranej ze względu na swój świecący nos załamuję się i ucieka. Spotyka na swej drodze przyjaciół, z którymi przeżywa przygody – lisa i niedźwiedzia. Dowiaduję się, że Fiołek – jedyna miło nastawiona do niego koleżanka – ma kłopoty i wpadła w ręce złej królowej lodu Mrozeldy postanawia wrócić i pomóc koleżance. Pomagają mu nowi przyjaciele i ratują reniferkę. Rudolf zostaje także poproszony przez Mikołaja o pomoc w dostarczeniu dzieciom prezentów. Okazuję się bowiem, że jego świecący nosek jest bardzo przydatny podczas zamieci śnieżnej i oświetla drogę. Dzielny renifer staje na czele zaprzęgu Świętego Mikołaja. Bajka Rudolf czerwononosy Renifer pokazuję, że nie wolno wyśmiewać się z innych, nawet jeśli ich wygląd różni się od naszego.

Rudolf czerwononosy Reniferźródło: filweb.pl
sbtexk_kzn27tźródło: fdb.pl
rbtexk_kzn27sźródło: fdb.pl
0057632źródło: film.wp.pl

 

By | 2020-10-06T01:25:32+02:00 27 listopada, 2015|BAJKI, DZIECKO, Slajdy, TESTY | RECENZJE | OPINIE|3 komentarze

About the Author:

Jestem mamą dwójki łobuziaków - 9 letniego Krzysia i 5 letniej Natalki. Sama mam w sobie jeszcze coś z dziecka. Mogłabym godzinami bawić się klockami Lego, gdybym miała aż tyle wolnego czasu. Ale go nie mam, bo...pracuję zawodowo, zajmuję się dziećmi, ogarniam mieszkanie (czyt.pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie....wiesz o czym mówię, prawda?), czytam książki, oglądam seriale, czasem tworzę coś z niczego i prowadzę blog :) Przy tylu obowiązkach trzeba być kreatywnym, aby wszystko to pogodzić.