Zabawa w kolory klockami Lego Duplo

Zabawa w kolory klockami Lego Duplo

Zabawa w kolory klockami Lego Duplo to świetny pomysł na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

1

Bardzo lubimy Lego Duplo i powoli powiększamy nasz zbiór o kolejne zestawy. Ostatni zakup, na który Krzysiu uzbierał pieniążki w skarbonce to zestaw Policja i złodziej, którym bardzo lubi się bawić. Oprócz standardowej zabawy w budowanie z klocków można od czasu do czasu urozmaicić ją. U nas właśnie zabawa w kolory jest póki co takim urozmaiceniem.

2

3

Nie od dziś wiadomo, że zabawa klockami rozwija u dzieci wyobraźnię, kreatywność, sprawność manualną i koordynację wzrokową. Możemy też wykorzystać klocki do nauki kolorów. Krzyś już kolory ma opanowane, wiec z łatwością wyszukiwał poszczególne klocki ćwicząc przy tym spostrzegawczość podczas przeszukiwania pudła z klockami. Zaczęliśmy od koloru zielonego. Następnie Krzyś szukał wszystkich czerwonych elementów, później żółtych, niebieskich i pomarańczowych.

4

5

6

7

Uzyskaliśmy 5 „kupek” z 5 różnymi kolorami. Pozostałe pojedyncze kolory zostawiliśmy w pudełku. Wykorzystaliśmy jeszcze 5 postaci (ludzików), które posiadamy. Każdy kolor klocków przypadł jednej postaci i zadaniem było zbudować tej postaci domek. W tej czynności trochę pomogłam Krzysiowi i ja zbudowałam zielony i niebieski domek, a On czerwony, żółty i pomarańczowy. Każda postać miała swój oryginalny domek, a pan rolnik, złodziej i policjant dysponowali również pojazdami w takim samym kolorze jak ich domki. Później zaczęła się prawdziwa zabawa! Warto wymyślać dzieciom nowe ciekawe zabawy i podpowiadać możliwości. Z pewnością zaprocentuję to w przyszłości, kiedy i One zaczną wymyślać nowe rozwiązania. Pamiętajmy, że dzieci biorą z nas przykład, jesteśmy ich autorytetem. To w jaki sposób bawimy się z nimi w domu z pewnością wyniosą później do przedszkola czy szkoły. Ponadto kiedy raz pokażę coś Krzysiowi i spodoba mu się to później często sam bawi się w taki sposób, co bardzo mnie cieszy.

8

9

10

11