Gram z Sówką Zuzią – Pojazdy

Gram z Sówką Zuzią – Pojazdy

Gram z Sówką Zuzią – Pojazdy – to nowość wydawnictwa Zielona Sowa. Czy Krzysiowi przypadła do gustu zabawa z Sówką Zuzią?

DSC06988

Tak się złożyło, że paczka z Zielonej Sowy dotarła do nas 30 września – Krzysiu miał niespodziankę na Dzień Chłopca. Zestaw edukacyjny Gram z Sówką Zuzią przeznaczony jest dla dzieci od 2 lat wzwyż. Zawartość pudełka stanowi książeczka z naklejkami i kolorowankami oraz gra edukacyjna – puzzle. Na pierwszej stronie książki trzeba wpisać do kogo ona należy. Nie spodziewałam się, że taka czynność sprawi Krzysiowi tak dużo radości. Zwykły podpis, a dziecko cieszyło się niesamowicie, że to jego książka. Kiedy zobaczył w środku naklejki od razu zaczął szukać odpowiednich pojazdów w książce, aby nakleić je we właściwe miejsce. Z chęcią opowiadał mi jakie mają kolory, a później pokolorowaliśmy jeden z obrazków. Z kolorowaniem u nas trochę gorzej, próbuję go zachęcać, ale kiedy nie chce, to nie zmuszam. Nie każdy musi lubić kolorować. Może z czasem się do tego przekona, póki co robimy to stopniowo.

Puzzle nie stanowią dla Niego żadnego problemu, ponieważ są to proste dwuelementowe układanki przedstawiające pojazdy – to w tym jest najważniejsze! Nie od dziś wiem, że Krzyś uwielbia wszystko co związane z wszelkiego rodzaju środkami transportu. Po ułożeniu puzzli wymieniał co znajduję się na poszczególnych obrazkach. Żeby nie było tak prosto i nudno, bawiliśmy się też puzzlami w memo. Wszystkie elementy odwróciliśmy obrazkami do dołu i należało odnaleźć pasujące do siebie pary. Krzysiu za każdym razem, gdy coś układał wydawał dźwięk danego pojazdu, więc pojawiało się m.in. „ioioio”, „bruuum, bruuum” „trutututut” „szszszsz” „ciuch, ciuch”. Można się też poćwiczyć spostrzegawczość dziecka i pobawić się w odnajdywanie par tych samych pojazdów w książce i na ułożonych z puzzli obrazkach.

Zestaw bardzo przypadł nam do gustu. Sówka Zuzia to bardzo sympatyczna towarzyszka zabaw, Krzysiu ją polubił 🙂

Tytuł: Gram z Sówką Zuzią – Pojazdy

Autor: opracowanie zbiorowe

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 19,99 zł

Liczba stron: 24

Oprawa: miękka

Wiek graczy: 2+

PicMonkey Collage

 

PicMonkey Collage1

PicMonkey Collage 8

PicMonkey Collage2

PicMonkey Collage3