Gra w kolory

Tęcza to ciekawa gra w kolory dla najmłodszych. Idealna na długie jesienne wieczory.

1

Piękne tęczowe kolory na planszy przykuwają uwagę dziecka. Zawartość pudełka to kolorowa kostka, plansza i 36 tekturowych kołeczek z obrazkami. Dołączona jest również książeczka z instrukcją  (trzema wariantami gry), a także ciekawostkami o tęczy i kolorach.

Pierwszy wariant zabawy dla najmłodszych – dziecko ma za zadanie ułożyć wszystkie kolorowe obrazki na pasujących do nich polach na planszy. Podczas układania możemy pytać czy wie jakie przedmioty znajdują się na obrazkach lub jaki mają kolor.

Drugi wariant gry – na każdym polu planszy układamy po jednym kółeczku odpowiadającym mu kolorystycznie, ale obrazkiem zwróconym do dołu. Wcześniej pokazujemy wszystkim graczom co jest na nim umieszczone, aby zapamiętali. Pierwsza osoba rzuca kostką i musi powiedzieć jaki obrazek był na polu w wylosowanym kolorze. Jeśli zgadnie zabiera obrazek i odkłada na jego miejsce inny w tym samym kolorze. Gra do momentu, aż nie zgadnie co było na wyznaczonym polu, wtedy kolej na następnego gracza. My graliśmy po kolei bez względu na to czy ktoś zgadł czy nie. Każdy miał jeden rzut i jedną szansę nawet jeśli odgadł jaki obrazek znajduję się w danym miejscu. Krzysiu jest zbyt niecierpliwy, żaby czekać aż ktoś 5-6 razy będzie zgadywał – stąd taka zmiana. Wygrywa osoba, która ma zebranych najwięcej kółeczek.

Trzeci wariant gry – zasady takie jak w drugiej wersji, z tą różnicą, że obrazki odkładane na polach planszy mogą być w różnych miejscach, niekoniecznie na takim samym kolorze. Jest to trudniejszy wariant, bo trudniej zapamiętać co, gdzie leżało i nie mamy podpowiedzi jakiego koloru jest obrazek.

Dodatkowo można zabawić się w poszukiwanie przedmiotów, w związku z tym, że na drugiej stronie planszy znajduję się mnóstwo obrazków, również takich odpowiadających tym na kółeczkach. Jedna osoba pokazuję obrazek na kółeczku a reszta musi go odszukać na planszy. Kto znajdzie pierwszy dostaję kółeczko. Wygrywa ten kto zbierze ich najwięcej. Liczy się spostrzegawczość i szybkość 🙂

Gra w kolory jest ciekawa i graficznie bardzo ładnie przygotowana. Wymaga skupienia, a u Krzysia różnie z tym bywa, ale trening czyni mistrza. Trenujemy wspólnie i wykorzystujemy póki co 2 pierwsze warianty gry, plus nasz dodatkowy. Utrwalamy w ten sposób kolory i ćwiczymy pamięć oraz spostrzegawczość.

Producent: Granna

Nazwa: Tęcza

Seria: Zmysły

Cena: 39,99 zł

Wiek graczy: 3-10 lat

Liczba graczy: 1-6

2

3

4

5

6

7

8

 

9

10

11

12

13