Gra logiczna dla dzieci

Gra logiczna dla dzieci

Gra logiczna dla dzieci „Zabawki” to drewniana układanka wspomagająca rozwój dziecka.

gra logiczna dla dzieci

24 drewniane elementy z obrazkami należy ułożyć w odpowiednim schemacie na plastikowej tablicy. Kryteriami w tym przypadku są kolory oraz rodzaj zabawki. W sprzedaży dostępne są też inne łatwiejsze i trudniejsze warianty układanek.

Ułożyłam podstawowe elementy na tablicy i wytłumaczyłam Krzysiowi, że w każdym rzędzie musi układać obrazki według odpowiednich kolorów i rodzaju zabawki. Bardzo spodobały mu się kolorowe elementy, oczywiście najbardziej auta! Pierwsza próba i… zaczął układać dostosowując do kolorów, ale nie do obrazków. Fajnie, że wziął pod uwagę choć jedno z kryteriów. Krzyś ma niespełna 3 latka, więc nie wymagam od Niego zbyt wiele. Przede wszystkim ma się fajnie bawić, a przy okazji może się czegoś nauczyć. Wytłumaczyłam jeszcze raz zasady gry i bawiliśmy się razem. Po kolei pokazywałam mu na poszczególny zestaw kolorów i pytałam np. który samochód ma takie kolory?, który żółw jest w takich kolorach?, a On sprawdzał czy dana zabawka na obrazku ma wszystkie wymagane kolory. Wówczas udało się ułożyć prawidłowo układankę. Kazałam mu nawet zabierać poszczególne elementy z kolorami, aby przyłożył je obok obrazka i porównał czy pasują. Za drugim razem kiedy układał sam ułożył z kolei odpowiednio według zabawek, natomiast nie zwrócił uwagi na kolory. Musimy to jeszcze poćwiczyć, ale bardzo podoba mu się taka zabawa i kiedy układa sam zawsze woła mnie później, żebym sprawdziła czy jest dobrze.

Układanka uczy dziecko logicznego myślenia, wymaga skupienia się. Możemy sprawdzić spostrzegawczość naszej pociechy. Świetna zabawa i przy okazji nauka to coś co lubimy 🙂 Jedyny minus to brak jakiegoś pudełka do schowania drewnianych elementów. O ile tablicę można gdzieś włożyć do szafki, to obrazki już nie bardzo, bo się rozsypują. Na szczęście znalazłam fajne małe pudełeczko w domu, w którym teraz chowamy obrazki.  Gra dostępna w sklepie Lidibrii.pl w różnych wariantach i stopniach trudności m.in. kształty, wielkości itd. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu, mają bardzo ciekawe edukacyjne zabawki, duży wybór drewnianych zabawek, które lubimy.

2

3

4

6

7

8

9

10

11

12

13

Oprócz standardowej gry bawiliśmy się też w dopasowywanie, którego elementu brakuje w ułożonym ciągu. Wystarczy ułożyć w jednym schemacie ciąg obrazków (u nas był to koń, miś, żółw, koń miś, żółw…), jeden z nich zabrać i poprosić dziecko by wybrało i ułożyło w odpowiednim miejscu to, którego brakuję. Gra logiczna dla dzieci daje możliwości zabawy i edukacji na różne sposoby.

14

15


 

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]