Ile kosztuję wyprawka przedszkolaka?

Nigdy nie zastanawiałam się ile kosztuję wyprawka przedszkolaka, ale teraz mamy ten temat już za sobą, więc mogę podzielić się swoim doświadczeniem.

PicMonkey Collage

Lista podstawowych rzeczy potrzebnych dziecku w przedszkolu pewnie jest podobna w większości przedszkoli. Jak zdążyłam się zorientować różnie to bywa, jeśli chodzi o zakup artykułów plastycznych. My dostaliśmy listę potrzebnych rzeczy i każdy rodzic sam je kupuję. Rzeczy te lądują jednak w jednej szafce i nie mają być podpisane, bo będą używane wspólnie. Trochę mnie to zdziwiło, bo wiem, że w innych przedszkolach jest inaczej. Skoro rodzice kupują sami to dzieci mają podpisane rzeczy i korzystają ze swoich artykułów plastycznych. Drugie rozwiązanie to składka, która zostaje ustalona i zostają zakupione równe artykuły dla wszystkich dzieci.

My oprócz podstawowych rzeczy, których zakup sugerowało przedszkole kupiliśmy Krzysiowi plecaczek. Był to właściwie pierwszy zakup jaki zrobiliśmy. Plecak widać na powyższym zdjęciu – oczywiście z ulubionym Zygzakiem McQuinnem z bajki Auta. Kupiliśmy go w mega promocyjnej cenie w Real’u w Poznaniu – koszt 10 zł. Nasz przedszkolak nosi w nim codziennie swojego pluszowego pieska, z którym śpi, paczkę chusteczek higienicznych i wkładamy tam picie na drogę powrotną.

PicMonkey Collage

źródło: babydeco.eu/

 Rzeczy osobiste, które należało podpisać:

– buty

Buty do przedszkola kupiliśmy zapinane na rzep, żeby Krzysiu mógł sam je zdejmować i zakładać, bo potrafi większość butów samodzielnie ubierać. W naszym przypadku wybór padł na buty firmy American Club i był to koszt 30 zł.

PicMonkey Collage

źródło: czasnabuty.pl/

– ręczniczek

Mały ręcznik z “uszkiem” kupiliśmy za niecałe 5 zł. Nasz wybór padł oczywiście na ręcznik z Zygzakiem, ale poniżej kilka bardzo ładnych ręczników dziecięcych ze sklepu http://babydeco.eu/.

PicMonkey Collage

źródło: babydeco.eu/

– pościel (200cm x 80cm)

Nasze przedszkole wymaga pościeli o wymiarze 200 x 80. W innych przedszkolach mogą być potrzebne inne wymiary, warto o to spytać zanim kupimy pościel. Ja w pierwszy dzień dałam za małą. Pościel, którą wybrał Krzysiu jest z wyścigówkami, a kosztowała nas 46 zł. Jest tak długa, ponieważ dziecko na części leży, a drugą częścią jest przykrywane.

PicMonkey Collage

źródło: babydeco.eu/

– piżamka

Piżamka jak piżamka 😉 Fajne jakościowo i niedrogie piżamy można kupić w Lidlu. Z krótkim rękawkiem kosztowała ok. 20 zł, a z długim ok. 24 zł.

pizama-chlopieca-cars-ciemnoniebieska-mrofi-80-35363-ubranka-dla-dzieci-1

źródło: kolorowemarzenia.pl

– kubeczek

Plastikowy z uszkiem. My kupiliśmy gładki niebieski w Pepco za ok. 2,50 zł i Krzysiu nie chciał żadnego innego, mimo, że teściowa kupiła mu jakiś z obrazkami, a siostra proponowała kubek w kształcie krokodyla. Uparł się, że chce ten zwykły kubeczek i tak już zostało. Kubki każde dziecko ma swoje na sali, ponieważ w każdej chwili może poprosić o picie i pani nalewa im wody z dystrybutora. Oczywiście oprócz tego mają także picie do posiłków – np. herbatę lub kompocik.

PicMonkey Collage

źródło: babydeco.eu/

– woreczek na buty

Krzyś dostał kiedyś taki woreczek od mojej cioci. Uszyła mu worek w stylu marynarskim z Jego imieniem. Jeśli chodzi o rękodzieło to ceny takich woreczków to ok. 40 zł, natomiast w sklepach można kupić różne woreczki na buty za ok. 10-15 zł.

PicMonkey Collage

źródło: ceneo.pl

Artykuły plastyczne:

– ryza białego papieru ok. 10 zł

– blok techniczny biały ok. 2 zł

– blok techniczny kolorowy (2szt) ok. 5 zł

– blok rysunkowy kolorowy ok. 2 zł

– zeszyt papierów kolorowych (wycinanka) ok. 2 zł

– plastelina ok. 2,50 zł

– farbki plakatowe w tubkach (5kolorów) ok. 23 zł

– bibuła (różne kolory -ja kupiłam 5 szt.) ok. 6zł

– klej w sztyfcie (2 szt) ok. 4 zł

– kredki ołówkowe Bambino ok. 15 zł

Dodatkowo pudełko chusteczek higienicznych – przydają się zapewne zwłaszcza przez pierwsze dni czy tygodnie kiedy dzieci jeszcze płaczą za rodzicami. ok. 4 zł

Książki, które zakupiła nauczycielka w przedszkolu (oczywiście za naszą zgodą) kosztowały 42 zł.

Można doliczyć jeszcze koszty Rady Rodziców, ale ja nie liczę tego do kosztów wyprawki. Jeszcze nie wiem jaka to będzie kwota u nas, ponieważ zebranie mam dopiero w piątek. Dojdzie jeszcze opłata za ubezpieczanie dziecka. Ja tego typu koszty wliczam już w koszty pobytu dziecka w przedszkolu, a nie samej wyprawki.

Podsumowując – cała nasza wyprawka wyniosła ok. 250 zł.

Oczywiście uwzględniłam nasze wydatki i doliczyłam jedynie koszt woreczka na obuwie (15zł), który my akurat mieliśmy w prezencie. Jeśli ktoś ma większy możliwy budżet z pewnością będzie mógł poszaleć i wydać więcej np. na plecak, woreczek czy inne rzeczy. My staraliśmy się robić zakupy rozsądnie bez zbędnych wydatków.

A jak Wasze wyprawki przedszkolne i szkolne? Czy koszty podobne czy większe?

By | 2020-10-06T01:25:35+02:00 9 września, 2015|DZIECKO, MAMA, Slajdy|17 komentarzy

About the Author:

Jestem mamą dwójki łobuziaków - 7 letniego Krzysia i 3 letniej Natalki. Sama mam w sobie jeszcze coś z dziecka. Mogłabym godzinami bawić się klockami Lego, gdybym miała aż tyle wolnego czasu. Ale go nie mam, bo...pracuję zawodowo, zajmuję się dziećmi, ogarniam mieszkanie (czyt.pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie....wiesz o czym mówię, prawda?), czytam książki, oglądam seriale, czasem tworzę coś z niczego i prowadzę blog :) Przy tylu obowiązkach trzeba być kreatywnym, aby wszystko to pogodzić.