Wygibasy z naszej klasy

Wygibasy z naszej klasy

Płyta Wygibasy z naszej klasy ma na celu przekonać dzieci do gimnastyki. Promuję i zachęca do codziennej aktywności.

DSC06182

W pudełku znajdują się dwie płyty – CD oraz DVD. Oczywiście w domu „odpaliliśmy” płytę DVD. Animowane teledyski z piosenkami i ćwiczeniami z pewnością spodobają się dzieciom. Choć płyta dedykowana jest dla starszych dzieci w przedziale wiekowym 4-12 lat, nawet moje 2,5 letnie dziecko świetnie się przy niej bawi i gimnastykuję. Wiadomo, że dzieci w tym wieku uwielbiają naśladować i papugować za innymi. Kiedyś, gdy zachciało mi się ćwiczyć i codziennie wieczorem robiłam brzuszki, skłony, przysiady i inne ćwiczenia Krzyś też mnie naśladował. Jednak u mnie takie ćwiczenia po tygodniu odchodzą w zapomnienie i zwyczajnie odpuszczam. Nie ukrywam, że gimnastyka i wygibasy przy muzyce sprawiają mi większą radość. Włączam płytę rano i jeszcze przed pracą razem z synkiem tańczymy, skaczemy i wyginamy ciało. Mój Maluch szybko załapuję o co chodzi i powtarza ćwiczenia. Ponadto muzyka wpada w ucho i aż chce się śpiewać. Najbardziej przypadła mi do gustu piosenka nr 2 – Taniec Zygzak. Krzysiu natomiast lubi ćwiczenia na utrzymanie równowagi (Waga równowaga) i piosenkę z pająkiem (Hop do góry).

Projekt Wygibasy z naszej klasy to świetny pomysł. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach wiele dzieci ma problemy z otyłością. Ćwiczenia na lekcji w-fu zazwyczaj nie sprawiają przyjemności i są raczej nudnym obowiązkiem szkolnym. Natomiast tańce i wygibasy przy muzyce z bohaterami teledysków z pewnością przysporzą dzieciom radości i połączą przyjemne z pożytecznym. Ponadto, jeśli zaangażują się w to również rodzice udana zabawa i miło spędzony czas gwarantowany.

Moja siostra zabrała płytę CD do przedszkola, w którym pracuję. Nawet korzystając tylko z CD, bez możliwości obejrzenia teledysku dzieciaki dobrze się bawiły przy piosenkach i cały czas były w ruchu. Przecież słysząc „Skaczemy, biegamy, ćwiczymy” dzieci już wiedzą co robić. Nie muszą tego widzieć. I nie muszą biegać w miejscu jak to robią bohaterowie teledysku. W przedszkolu dzieci biegały w kółko. Zajęcia ruchowe przy muzyce zawsze sprawiają dzieciom większą radość i robią to chętniej. Ćwiczenia „na sucho” są dla dzieci mało atrakcyjne i nudne. Piosenki wpadają w ucho, więc aż chce się przy nich ruszać, tańczyć i śpiewać.

Więcej info na stronie http://wygibasy.com/, na którą serdecznie zapraszam.

Zdjęcia z ćwiczeń Krzysia wykonywane rano, podczas upalnej pogody, więc proszę wybaczyć, że model prezentuję się w samych majtasach, a nie w wyjściowym dresie 😉 Nie mniej jednak bawił się dobrze i próbował stać na jednej nodze, przez kilka kolejnych piosenek tak mu się to spodobało.

DSC06184

DSC06186

DSC06188

DSC06191

DSC06193

DSC06324

DSC06329

DSC06332

DSC06334

DSC06335

DSC06337