Plastelinowa laurka urodzinowa

Plastelinowa laurka urodzinowa

Plastelinowa laurka urodzinowa powstała dla mojej siostry – Krzysia Chrzestnej, która 25 sierpnia świętowała swoje urodziny.

DSC06483

Krzysiu lubi bawić się plasteliną. Najbardziej lubi ją skubać, zostawiając sobie przy tym kawałki plasteliny pod paznokciami. W związku z urodzinami mojej siostry postanowiliśmy zrobić plastelinową laurkę.  Narysowałam na kartce z bloku technicznego serce, a Krzysiu miał wykleić serduszko kolorowymi kulkami z plasteliny. Kiedyś bawiliśmy się tak wyklejając różne obrazki, ale wtedy Krzysiowi nie wychodziły kulki. Tym razem sam już kulał kuleczki z plasteliny. Serducho wyszło bardzo kolorowe. Chciałam żeby Krzysiu się podpisał, więc wykropkowałam mu zarys jego imienia, a on łącząc kropeczki (choć jeszcze trochę z moją pomocą) podpisał się. Miał zaśpiewać cioci „Sto lat…”, ale mu się odwidziało, więc skończyło się tylko na złożeniu życzeń i podarowaniu laurki.

Zabaw z wykorzystaniem plasteliny jest wiele, już wkrótce postaram się pokazać inne pomysły na wykorzystanie plasteliny.

Czy Wasze dzieci też lubią się nią bawić?

DSC06484

DSC06485

DSC06486

DSC06487

DSC06490

DSC06492

plastelinowa laurka