Pomysły 2,5 latka na prezent dla Taty

Pomysły 2,5 latka na prezent dla Taty

Dziś Dzień Ojca, więc zapraszam na pomysły 2,5 latka na prezent dla Taty.

DSC05634

Wczoraj powiedziałam Krzysiowi, że będzie Dzień Ojca i trzeba zrobić tatusiowi niespodziankę. Jako, że mąż wczoraj był w domu miałam zamiar dopiero dziś po pracy stworzyć coś z Małym. Nie dało się. Jak tylko usłyszał prezent niespodzianka już padło pytania „mogę kedki? Dobly pomyśł mamo?”. Jasne, kredki to dobry pomysł. Zabrał, więc kredki, przy okazji jeszcze jakieś naklejki, dostał kartkę i tworzył laurkę. Taką swoją niespodziankę, o której od razu po zakończeniu pobiegł powiedzieć tacie. „Tylko cicho Tatu! To nieśpodzianka!”. Czułam, że tak to się skończy. Ale to nic. Dzisiaj będzie dopiero prawdziwa niespodzianka. Mąż wczoraj szedł do pracy na nockę, więc wieczorem mogliśmy z Krzysiem na spokojnie w tajemnicy coś wymyślić. Zapytałam Małego co możemy tatusiowi podarować, jaką niespodziankę zrobić?

– Mozie poduśkę taką do aaaa?

– Przecież tatuś ma poduszkę do spania.

– Ale taką inną, alboooo… karetkę! Zieby mógł jedźić i bawić się.

– A to chyba bardziej do Ciebie by był taki prezent, a nie dla taty. Bo to Ty byś się nią bawił, to musi być coś co ucieszy tatusia.

– Mozie piłkę taką duuuuzią?

– Nie piłka chyba nie… masz jeszcze jakiś pomysł?

– Pecak! (chwilę pomyślał) Nieee.. tata ma pecak do p(r)acy..

– Właśnie, tata już ma plecak.

– Śniadankooo?

– O! Dobry pomysł! Ale nie, śniadanko tylko kolację! Zrobimy tatusiowi wspólnie fajną kolację, bo śniadanka tata nie będzie rano jadł, tylko pójdzie spać po pracy.

Tak mój Maluch pomógł mi wymyślić prezent dla Taty.

DSC05636

DSC05637

DSC05638

A tu już nasza wczorajsza zabawa żabkami z papieru. Kartki złożone jak do „piekła nieba” i pokolorowane. Nasza żabia rodzinka. Może zarządzanie projektami informatycznymi to coś na czym się nie znam, ale za to tworzenie prac plastycznych z moim Urwisem uwielbiam i choć ostatnio było na to mało czasu pora nadrobić zaległości. Jak tylko powiem „mam pomysł” Krzysiu już się cieszy i pyta „co dziś będziemy robić?”. Ostatnio moje pomysły miały raczej na celu wymyślenie mu takiego zajęcia i zabawy, żebym ja miała chwilę dla siebie. Jednak czas to zmienić, bo z kreatywnej mamy stałam się leniwą mamą!

DSC05639

DSC05640

DSC05643

DSC05644

DSC05645