Gry na telefon dla najmłodszych – aplikacje dla chłopców

Gry na telefon dla najmłodszych – aplikacje dla chłopców

Pewnie ku oburzeniu co niektórych rodziców pozwalam Krzysiowi od czasu do czasu grać na smartfonie.

Gry na telefon dla najmłodszych przydały się zwłaszcza podczas podróży.

1. Tony the Truck and his Friends

unnamed

Ciężarówka – to pierwsza „gra” jaką pobrałam dla Krzysia. Uwielbia ją i jak mu pozwolę użyć mojego telefonu do grania to zazwyczaj słyszę „pakapaka” czyli, że chce koparkę. Nie jest skomplikowana, nie jest to też żadna gra edukacyjna. Po dotknięciu poszczególnych elementów coś się dzieje na ekranie. Kiedy dotknie koparki pakuję ona kamienie na ciężarówkę, gdy dotknie ciężarówki ta wywozi zapakowane wcześniej kamienie. Gdy dotknie chmurek zaczyna padać deszcz, a później pojawia się tęcza. Spychacz spycha ziemię, którą przywozi ciężarówka itd. Darmowo dostępne są tylko dwie opcję –  z koparką i spychaczem. Można za opłatą wykupić dostęp do kolejnych maszyn. Nam wystarcza to co jest.

unnamed8I3UY5LK

unnamed8N7CQ1Z1

 

2. Gry – Niespodzianki dla Chłopców Ola&Olo

Ta aplikacja to kilka gier w jednym miejscu. Podoba mi się wiele innych gier od Ola&Olo, ale nie szaleję i póki co Krzysiu ma tylko tą aplikację. Bardzo lubi w nią grać. Sam sobie wybiera na co ma ochotę, jeśli się znudzi, włącza inną.

1

Poniżej gra z odnajdywaniem par. Tego rodzaju gier znajdziemy tu aż cztery. Jedna z literkami, inna z cyferkami i dwie z różnymi autami. Krzysiu bardzo lubi te z autami i świetnie mu idzie odnajdywanie par.

2

3

4

6 (1)

Poniżej jedna z najbardziej lubianych i najczęściej wybieranych przez Krzysia gier. Trzeba dopasowywać drzwi do autek. Aby to zrobić należy przeciągnąć poszczególne drzwi do samochodu, do którego pasują, wtedy dany samochód odjeżdża. Jest mnóstwo różnych autek, które się pojawiają po kolei. A poniżej jeszcze puzzle, które też lubi układać – przeciąga wybrany puzel w odpowiednie miejsce i cieszy się kiedy wreszcie uda mu się ułożyć kolejny obrazek przedstawiający…oczywiście jakieś auto lub pociągi.

6 (2)

6 (3)

6 (4)

6 (5)

6 (6)

6 (7)

6 (8)

6 (9)

Powyżej gra, w której trzeba wybrać element, który pasuję do prezentowanego zdjęcia. Oczywiście na wszystkich obrazkach pojawiają się różne samochody.

To by było na tyle. Widzicie, nic strasznego – tylko dwie aplikacje. Nie używa ich codziennie, więc proszę się nie martwić o prawidłowy rozwój mojego dziecka, który według pewnych osób może zostać zaburzony przez gry na telefon dla najmłodszych. Wszystko pod kontrolą 🙂

W niedzielę idziemy na Komunię Św. do mojego kuzyna. Prezent już jest. Ja sukienkę mam gotową. Pozostaje jeszcze kwestia ubioru Krzysia i męża, który obudził się dwa dni temu, że właściwie to musiałby sobie kupić nową koszulę. Oglądałam, więc różne stylowe koszule, ale jeszcze nic nie znalazłam. Chyba zostawię temat na jutro. Tak, wiem…na ostatnią chwilę to nie dobrze, ale wyjścia nie mam. Mąż dzisiaj poza domem, a chciałbym, żeby sam sobie wybrał koszulę, a nie później mi wydziwiał, że nie taka jaką by chciał.