Jak oduczyć picia z butelki?

Jak oduczyć picia z butelki?

Jak oduczyć picia z butelki? Wydawałoby się, że to nic specjalnego, nic trudnego. Zabieramy butlę, dajemy jakiś fajny bajerancki kubeczek i gotowe!

DSC03786

 

DSC04631

Niestety nie jest tak kolorowo. Krzysiu mimo iż ma już (albo dopiero) 2 lata i 4 miesiące nadal pił z butelki. Od dwóch dni nie piję z butli w ciągu dnia. Jedynie wieczorem kaszkę wypija z butelki. Przechodziliśmy różne etapy. Kiedy miał roczek od czasu do czasu pił z kubka 360 LOVI. Jednak nie trwało to zbyt długo. Powróciliśmy do butelki. Później był etap picia z różnych plastikowych kubków, również z kubka niekapka z dziubkiem – krótka fascynacja i znowu butla. W pewnym momencie nie chciał już nawet pić np. Kubusia Water z oryginalnej butelki, tylko kazał sobie przelewać do swojej. Żadne tłumaczenia specjalistyczne wtedy nie pomagały. Był uparty i zawzięty. Od dwóch dni jednak udaję nam się nie używać w ciągu dnia wcale Jego butelki. Wytłumaczyłam Krzysiowi, że niedługo pójdzie do przedszkola i tam dzieci piją tylko z kubeczków. Jeszcze zdarza się, że upomina się o butelkę. Wtedy szukam najróżniejszych rozwiązań, żeby tego uniknąć. Pozwalam mu pić z wybranej przez siebie szklanki czy filiżanki. Od czasu do czasu dostaję słomkę. Piję też z bidonu. Wszystko, byle tylko nie wracać do butli.

800ac886d5d99e7630f6c45eb741bda6 beznazwy 

 

 

 

 

 

 

 

beznazwyde

beznazwy

 

 

 

 

 

 

imagesZ7STT4U9

images40A5PKYY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Wy jakie sposoby na oduczenie picia z butelki możecie polecić? Jak pozbyć się butelki do picia wieczorek kaszki? Boję się, że będzie gorzej z tym. A jak się uda to następnym krokiem będzie odpieluchowanie i odspoczkowanie…