Lego Duplo zabawa w kolory

Lego Duplo zabawa w kolory

Krzyś coraz więcej mówi i z chęcią uczy się nowych rzeczy. Jest ciekawy świata i ciągle zadaje pytania: „czemu”, „jaki”, „co to?” i „gdzie?”. Staram się zaspokajać tą ciekawość, choć czasami bywa trudno. Kilka dni temu podczas zabawy uczyliśmy się kolorów, o które często pyta. Pomagają nam w tym klocki. Tym razem do zabawy w kolory wykorzystaliśmy Lego Duplo.

DSC04696

A oto jak wyglądała zabawa w kolory:  Mamy dwa zestawy klocków Lego Duplo. Wybrałam z nich klocki w kolorach, które się powtarzają. Podzieliłam po równo – jeden zestaw dla mnie, drugi dla Krzysia. Zbudowałam wieżę z moich klocków i poprosiłam Krzysia, żeby on zbudował taką samą ze swojego zestawu. Kolory musiały być ułożone w identycznej kolejności. Przy okazji każdego koloru pytał się „a to jaki?”. Kiedy był kolor żółty mówił „O! Jak słoneczko” co mnie bardzo cieszy, że ma już takie skojarzenia z danymi kolorami. Zielony jak trawka, niebieski jak niebo i czerwony jak serduszko. Budowaliśmy tak kilka razy i za każdym zmieniałam kolejność ułożenia klocków. Krzyś bardzo fajnie sobie radził. Co prawda kilka razy musiałam mu przypomnieć „zasady” zabawy. Jednak spodobało mu się.

Zabawa w kolory z Lego Duplo

DSC04693

Lego Duplo

DSC04699

DSC04700

Po zabawie namalowaliśmy też domek. To pomysł Krzysia. Uwielbia oglądać na Disney Channel program Art Attack i podczas malowania pędzelkami cały czas powtarzał, że jest jak Art Attack. Zabawa przednia, a Krzyś zadowolony, to najważniejsze.

DSC04688

DSC04689

DSC04691

Poniżej możecie też zapoznać się z nową ofertą LIDLA i Biedronki.

s3_viewer_small_Lidl_01

s3_viewer_big_01