Drewniane zabawki

Drewniane zabawki
Drewniane zabawki – znane zapewne wielu rodzicom z ich dzieciństwa, później porzucone na rzecz plastikowych.
 
Obecnie coraz częściej kupowane dzieciom. Krzyś również posiada drewniane zabawki. Co jakiś czas sieć sklepów Biedronka ma je w swojej ofercie. My właśnie z Biedronki mamy wszystkie te drewniane zabawki, które dziś Wam zaprezentuję.
1. Puzzle farma
Jest to jedna z pierwszych zabawek drewnianych, które dostał Krzysiu. Niestety ani obecnie, ani wówczas gdy je dostał (miał ok.1,5 roku) nie wzbudziły w nim żadnego większego zainteresowania. Choć inne puzzle układa. Układanka jest co prawda przeznaczona chyba dla dzieci od lat 3, dlatego cierpliwie poczekamy i może jeszcze z niej skorzysta. Choć nie ukrywam, że poszczególne elementy dość ciężko się ze sobą łączą. Są twarde i trzeba idealnie dołożyć puzzle jedna do drugiej aby się połączyły. Po za tym przy rozłączaniu też jest dość ciężko co może skutkować odłamaniem kawałeczków drewna z obrazkiem.
2. Puzzle (pociąg) alfabet ze zwierzątkami
Krzyś uwielbia! Puzzle są trochę cieńsze niż te powyższe i większe, więc łatwiej je łączyć. Ponadto jest to pociąg, a Mały jak to chłopiec – kocha różne pojazdy. Podczas układania z chęcią powtarza po mnie litery alfabetu i nazwy zwierząt. Początkowe zwierzątka już nawet sam umie ułożyć, bo zapamiętał ich kolejność. Co prawda jedna puzzla nam się zgubiła, ale to nie szkodzi, pociąg i tak jest długi, a pozostałe wagoniki są po prostu oddzielone małą przerwą.
3. Układanka misie
Kupiona razem z pierwszymi puzzlami. Cieszyła się większym zainteresowaniem, gdy był młodszy, uwielbiał wysypywać elementy i nimi rzucać. Obecnie od czasu do czasu do niej wracamy. Każdy miś ma inną minę, możemy je dowolnie „ubierać”. Jeśli chodzi o pudełko niestety jest beznadziejne. Górna klapka jest tylko nakładana, nic jej nie przytrzymuję. My mamy duży kosz na zabawki i jeśli tam mały wkłada układankę, wszystko się wysypuję. Mamy 18 elementów do tworzenia miśków.
4. Układanka auta
Nasz nowy nabytek, kupiony kilka dni temu. Nie mogliśmy przejść obojętnie, bo to przecież bohaterowie ukochanej bajki Krzysia AUTA. Choć nie ukrywam, że kupując myślałam, że będą to klocki – sześciany i z nich się będzie układało poszczególne postacie. A tutaj niespodzianka, to takie płyteczki z obrazkami. Tutaj rozwiązanie z pudełkiem jest już lepsze, górną klapkę się wysuwa. Dzięki temu jak zamkniemy nic się nie wysypie. Mamy 6 obrazków. Krzysiu oczywiście najbardziej lubi Zygzaka, Złomka i Mańka. Pozostałe wyścigówy są na drugim planie. Bawił się też układając z płytek „pociąg” czy drogę jak kto woli. Ja natomiast pokazałam mu, że można ułożyć płytki pionowo i później popchnąć jedną, a wszystkie kolejne również się poprzewracają – no wiecie, tak jak z Domino się układało, przynajmniej ja tak się bawiłam. Pomysł się spodobał, zabawa przednia.
5. Klocki dla chłopca – choć ja uważam, że równie fajne dla dziewczynek.
Jak dla mnie nr 1 z pośród pozostałych pozycji. Chętnie dokupię mu jeszcze jedno opakowanie jak znów pojawią się w Biedronce. Wiem, że były różne wersje, więc nie koniecznie takie samo. Jak widać na zdjęciach w zamykaniu klocków są otwory, przez które dziecko może wkładać klocki do pudełka. Uczy się dzięki temu kształtów. Ponadto klocki dają mnóstwo możliwości zabawy, tworzeni i budowania. Te akurat Krzyś ma u babci, ponieważ prawie codziennie tam jesteśmy i część zabawek tam zostawiamy, żeby miał się czym bawić. Klocki są w użyciu za każdym razem jak tam jesteśmy. Czasami tylko je wysypuję po to żeby wkładać w odpowiednie otwory.

A Wasze dzieci mają drewniane zabawki? A może Wy pamiętacie swoje drewniane z dzieciństwa?

Przy okazji zapraszam do przejrzenia nowych gazetek promocyjnych – za co z góry dziękuję!

https://biedronka.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-biedronka-05-03-2015,11966/1/
https://tesco.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-tesco-26-02-2015,11949/1/
https://rossmann.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-rossmann-20-02-2015,11939/1/
https://lidl.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-lidl-02-03-2015,11924/1/
https://biedronka.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-biedronka-23-02-2015,11914/1/
https://lidl.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-lidl-23-02-2015,11887/1/