Tort urodzinowy – Zygzak McQueen – krok po kroku

W tym roku tort na 2 urodziny Krzysia był w kształcie ulubionego Zygzaka.  Oto jak powstawał:

Biszkopt gotowy sklepowy – trochę z lenistwa, żeby nie trzeba było w święta piec. Tort był “na śmietanie” z borówkami. Użyłyśmy też barwników spożywczych do zabarwienia śmietany. Oczywiście wszystkim zajęła się moja mama. Ja jej tylko wyjaśniłam i wyrysowałam wykałaczką jak ma wyglądać Zygzak. Może nie jest idealny, ale jest “domowy” i Krzysiowi bardzo się podobał.

Kawałek biszkoptu mama odkroiła, a pozostałą część przecięła na trzy. Z pozostałego kawałka zrobiłyśmy później spojler i górę auta.

Pewnie nie wszystkim się spodoba. Oczywiście piękne są torty w stylu angielskim – te okryte masa cukrową. Wyglądają idealnie, równiutko. Jednak wolę śmietanę od tej masy. Mój Synek był zachwycony i to jest najważniejsze 🙂
Pozdrawiam

By | 2020-10-21T22:31:46+02:00 17 stycznia, 2015|KULINARNIE, NA SŁODKO, WYPIEKI|10 komentarzy

About the Author:

Jestem samodzielną mamą dwójki łobuziaków - 9 letniego Krzysia i 5 letniej Natalki. Sama mam w sobie jeszcze coś z dziecka. Mogłabym godzinami bawić się klockami Lego, gdybym miała aż tyle wolnego czasu. Ale go nie mam, bo...pracuję zawodowo, zajmuję się dziećmi, ogarniam mieszkanie (czyt.pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie....wiesz o czym mówię, prawda?), czytam książki, oglądam seriale, czasem tworzę coś z niczego i prowadzę blog :) Przy tylu obowiązkach trzeba być kreatywnym, aby wszystko to pogodzić.