Kostka z filcu – dla dzieci | DIY, Zrób to sam |

Kostka z filcu – dla dzieci | DIY, Zrób to sam |

Nie mogę nic nie tworzyć, nie usiedzę za długo w miejscu bezczynnie. W święta odpoczęłam – zwłaszcza od tych wszystkich reniferków 😉 Ale już po świętach zaczęłam myśleć co by tu zrobić. Powstała taka oto kostka z filcu:

Kostka z filcu dla dzieci w kolorach czarno białych z czerwonym wykończeniem została uszyta ręcznie. Świetna dla malutkich dzieci, czarno białe kontrastujące kolory przyciągają ich wzrok. Może być przeznaczona także dla tych starszych do nauki kształtów.

Jak uszyć kostkę z filcu?

Musimy wyciąć 6 równych kwadratów. Następnie przyszywamy do każdego z nich wybrane i przygotowane aplikacje lub tworzymy samodzielnie obrazki lub kształty z filcu. Kiedy mamy gotowe wszystkie ścianki zszywamy je – ja używałam ściegu dzierganego. W jednym z narożników wszyłam tasiemkę, żeby można było ją powiesić np. nad łóżeczkiem.

U mnie głównym materiałem jest w zasadzie cienki polar, można wykorzystać także inne materiały, a z filcu zrobić tylko wypełnienia ścianek.

kostka z filcu

 

kostka z filcu

 

Kostka z filcu jest na sprzedaż, więc jakby ktoś był zainteresowany to pisać! – NIEAKTUALNE! –
Muszę się pochwalić! Idę dziś po nowego laptopa! A co! Muszę sobie zrekompensować to rozczarowanie, które mnie spotkało w święta 😉 hehe (szczegóły TUTAJ). Mąż widząc po raz tysięczny moje nerwy podczas korzystania ze starego komputera, stwierdził, że mam sobie wybrać nowy i weźmiemy na raty. Choć nie lubię tych obciążeń…mamy jeszcze kredyty, ale za gotówkę to chyba nigdy sobie nie kupię takiego sprzętu. Niestety nasz budżet nie przewiduję takich „luźnych” kwot. Także siedzę i czekam jak na szpilkach aż skończę pracę – o 15 i lecę do sklepu 🙂 Jupiiii! 😀
Pozdrawiam i mam nadzieję, że następny wpis będzie już pisany na nowym laptopie! 🙂