Porównanie olejków zapachowych

Porównanie olejków zapachowych
Porównanie olejków zapachowych Aroma House i Aromas Collection – sprawdź, które warto kupić.

Porównanie olejków zapachowych dwóch firm – Aroma House i Aromas Collection to moje subiektywna opinia. Uwielbiam różne olejki, świeczki i woski zapachowe. Jedyne do czego się jeszcze nie przekonałam to kadzidełka – zazwyczaj mnie duszą. Zapraszam na porównanie olejków, które posiadam. Choć oczywiście zapach to rzecz gustu, podzielę się moją opinią na temat ceny, jakości, trwałości tych olejków.

 

porównanie olejków zapachowych

Olejek WANILIA z Aroma House był moim pierwszym olejkiem tej firmy. Do kupienia tutaj —> Magia zapachów5,50 zł (pojemność 12 ml). Bardzo lubię zapach wanilii, więc jak najbardziej przypadł mi on do gustu. Kolejny olejek o zapachu NIEZAPOMINAJKI dostałam na Dzień Matki. Zapach również bardzo mi się spodobał.

 

Mąż postanowił zrobić mi prezent na Mikołajki i oprócz kosmetyków Essence dostałam olejek waniliowy (!). Biedak 3 razy mi mówił, że kupił mi prezent, ale nie wie czy będę zadowolona, czy mi się spodoba (czyżbym była aż tak wybredna?!) i tu taka niespodzianka… i jak mu to delikatnie powiedzieć? Sam powiedział, że w razie czego ma paragon z ze sklepu jakbym chciała wymienić na coś innego, bo On to się nie zna na kosmetykach itp… no to się pytam czy z Piotra i Pawła (bo tam kupił olejek) też ma paragon, bo waniliowy zapach to ja już mam w domu („Nie czułeś? Przecież tyle razy tak ładnie pachniał”). Nie ma. Jednak Pani w sklepie była tak uprzejma, że pozwoliła mi wymienić olejek bez paragonu. I tak oto dorobiłam się zapachu ZIMOWY WIECZÓR – jakże on pięknie pachnie – jabłko i cynamon…mmm cudnie 🙂

 

Olejki Aroma House mają wiele zastosowań:

 

 

Po za tym są bardzo wydajne. Używam olejków w kominku. Nigdy jednak nie używam samego olejku – zazwyczaj dodaję 2-3 krople do kominka, w którym jest wosk. Ale nie zapachowy! Tylko taki ze zwykłej świecy. W lampionie zapalam sobie takie grube świece, które nie wypalają się do zera i resztki tego wosku wrzucam do kominka i na to krople olejku. Wtedy nie martwię się, że wosk wyparuję tak szybko jak to się dzieję w przypadku wody. Te 2-3 kropelki wystarczą, żeby pachniało w całym pokoju. A i następnego dnia jak zapalę świeczkę w kominku to jeszcze czuć zapach olejku.
Olejki Aromas Collection były tańsze – ok. 4,50zł (za 10 ml). Zapachy, które posiadam to ŚWIERK – całkiem ładny zapach – zwłaszcza, że teraz czas świąteczny się zbliża, a u nas choinka będzie sztuczna, więc chociaż zapach świerku dzięki olejkowi będzie. ŚWIATŁO KSIĘŻYCA jest tez bardzo przyjemnym zapachem, takim świeżym.

 

 

Zastosowanie dość standardowe.

 

Jednakże jakość/trwałość zapachów jest dużo gorsza niż tych z Aroma House. Aby zapach unosił się w pokoju musiałam użyć ok.10-12 kropel. Ponadto dość szybko przestałam go czuć – po kilku godzinach, nie wspominając już o następnym dniu. Zapachy ładne, cena też przystępna, ale wydajność kiepska z powodu słabej trwałości i intensywności zapachów.

 

Podsumowując porównanie olejków zapachowych: ja polecam olejki Aroma House, które są nieznacznie droższe, ale mają większą pojemność, lepszą wydajność i trwałość zapachów. Myślę, że jeszcze nie jeden ich zapach zagości u mnie w domu. Polecam sklep Magia Zapachów, gdzie można kupić te olejki, ale również świeczki, kadzidełka, woski i akcesoria do aromaterapii.

A Wy lubicie olejki zapachowe? Świeczki i te sprawy?

Zabrałam sobie nawet jeden kominek do pracy i umilam sobie czas pięknymi zapachami 🙂

Pozdrawiam