Papierowe choinki – zabawa z dzieckiem

Papierowe choinki – zabawa z dzieckiem
Papierowe choinki, które dziś zaprezentuję są bardzo proste do wykonania i poradzi sobie z nimi nawet 2-3 latek.

Papierowe choinki zrobiliśmy z Krzysiem w wolnej chwili – pewnie zdziwieni, że jeszcze taką znaleźliśmy. Takie proste – na miarę jego możliwości 😉 Wystarczy klej, nożyczki i kartki papieru. My użyliśmy różnych odcieni zieleni, niebieskiej i fioletowej kartki, ale myślę, że kolorowa choinka też byłaby piękna. Maluchowi najlepiej przygotować paski różnej długości i wręczyć, aby je przykleił. Starszaki mogą samodzielnie próbować wycinać paski.

 

Ja tak właśnie zrobiłam z moim Maluchem, że najpierw wycięłam prostokąty z kartek – każdy coraz mniejszy. Później kazałam Krzysiowi poszukać największą karteczkę i posmarowałam ją klejem. Krzysiulek przyklejał kolorowe paseczki na białą kartkę. Za każdym razem musiał wybierać największy paseczek i po kolei je układać na kartce. Jego skupienie, ale i radość była ogromna, a papierowe choinki piękne.

 

 

 

 

 

 

papierowe choinki

 

 

Dla mojego artysty to za mało, musiał z pomocą mamy namalować na choince bombki i łańcuchy.

 

papierowe choinki

 

choinki z papieru

 

 

 

I jeszcze moja stojąca choineczka. A nasza wspólna choinka z paseczków została powieszona na drzwiach. Jak się okazało to jeszcze nie był koniec zabawy… rolka od taśmy to też frajda 🙂

 

 

 

 

 

Pozdrawiamy razem z Krzysiulkiem 😉