Aktywność małych dzieci – zabawy latem

Aktywność małych dzieci jest bardzo ważna, ale też bardzo naturalna. Dwulatek nie usiedzi zbyt długo w miejscu, pragnie ciągle się bawić.

aktywność małych dzieci
Aktywność małych dzieci jest bardzo ważna dla ich prawidłowego rozwoju. Na szczęście u zdrowych dzieci to naturalne zachowania sprawiają, że dziecko jest aktywne fizyczne. Ciągła chęć poznawania świata, bieganie i zabawy. Latem warto wykorzystać pogodę i spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu. My wykorzystujemy ją i gdy tylko mamy taką możliwość udajemy się na działkę ogrodową. Maluch ma mnóstwo frajdy i okazji do aktywności fizycznej. Atrakcje typu basen, zjeżdżalnia, namiocik, huśtawki, piaskownica i inne zabawki to dodatkowe bodźce, które sprawiają, że Krzyś chętnie się rusza, a my razem z nim.
W tym roku miał ogromną frajdę, bo pierwszy raz kąpał się w basenie. W dłuższą trasę zamiast wózkiem udaliśmy się jeepem Krzysia, który dostał na roczek.

 

zabawy w namiocie

zabawa w domek

 

zjeżdżalnia ogrodowa

 

basen dla dzieci

 

działka rekreacyjna

 

jeep zdalnie sterowany

 

działka ogrodowa

 

basen dla dzieci

 

basen intex

 

basen z fontanną

 

basen z koszem do piłek

A jak Wam minął weekend? Aktywnie czy na lenistwie?

Ja nadrobiłam jeszcze zaległości i skończyłam ostatnie etui z filcu zamówione przez siostrę, także spodziewajcie się wkrótce prezentacji na blogu. Znalazłam także czas na pomalowanie pazurków, z których jestem strasznie zadowolona. Tzn. nie z samych paznokci, bo one ostatnio się połamały i są w wersji bardzo krótkiej, ale z wzorków jakie sobie namalowałam.

 

By | 2020-10-06T01:25:47+02:00 8 czerwca, 2014|DZIECKO, ZABAWY I ZABAWKI|11 komentarzy

About the Author:

Jestem mamą dwójki łobuziaków - 7 letniego Krzysia i 3 letniej Natalki. Sama mam w sobie jeszcze coś z dziecka. Mogłabym godzinami bawić się klockami Lego, gdybym miała aż tyle wolnego czasu. Ale go nie mam, bo...pracuję zawodowo, zajmuję się dziećmi, ogarniam mieszkanie (czyt.pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie....wiesz o czym mówię, prawda?), czytam książki, oglądam seriale, czasem tworzę coś z niczego i prowadzę blog :) Przy tylu obowiązkach trzeba być kreatywnym, aby wszystko to pogodzić.