Aktywność małych dzieci – zabawy latem

Aktywność małych dzieci – zabawy latem

Aktywność małych dzieci jest bardzo ważna, ale też bardzo naturalna. Dwulatek nie usiedzi zbyt długo w miejscu, pragnie ciągle się bawić.

aktywność małych dzieci
Aktywność małych dzieci jest bardzo ważna dla ich prawidłowego rozwoju. Na szczęście u zdrowych dzieci to naturalne zachowania sprawiają, że dziecko jest aktywne fizyczne. Ciągła chęć poznawania świata, bieganie i zabawy. Latem warto wykorzystać pogodę i spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu. My wykorzystujemy ją i gdy tylko mamy taką możliwość udajemy się na działkę ogrodową. Maluch ma mnóstwo frajdy i okazji do aktywności fizycznej. Atrakcje typu basen, zjeżdżalnia, namiocik, huśtawki, piaskownica i inne zabawki to dodatkowe bodźce, które sprawiają, że Krzyś chętnie się rusza, a my razem z nim.
W tym roku miał ogromną frajdę, bo pierwszy raz kąpał się w basenie. W dłuższą trasę zamiast wózkiem udaliśmy się jeepem Krzysia, który dostał na roczek.

 

zabawy w namiocie

zabawa w domek

 

zjeżdżalnia ogrodowa

 

basen dla dzieci

 

działka rekreacyjna

 

jeep zdalnie sterowany

 

działka ogrodowa

 

basen dla dzieci

 

basen intex

 

basen z fontanną

 

basen z koszem do piłek

A jak Wam minął weekend? Aktywnie czy na lenistwie?

Ja nadrobiłam jeszcze zaległości i skończyłam ostatnie etui z filcu zamówione przez siostrę, także spodziewajcie się wkrótce prezentacji na blogu. Znalazłam także czas na pomalowanie pazurków, z których jestem strasznie zadowolona. Tzn. nie z samych paznokci, bo one ostatnio się połamały i są w wersji bardzo krótkiej, ale z wzorków jakie sobie namalowałam.