Filcowe etui na telefon z sową – DIY krok po kroku

Filcowe etui na telefon z sową – DIY krok po kroku

Filcowe etui na telefon z sową to moja ostatnia praca. Dziś zapraszam na instrukcję krok po kroku jak je wykonać.

Filcowe etui na telefon chciałam z sową, które dziś prezentuję to proste do wykonania DIY. Nie potrzeba maszyny i mega zdolności do szycia. Sama jeszcze całkiem niedawno nie miałam o tym kompletnie pojęcia. Wystarczy filc, igły i nici oraz szablon sowy czy inny, który chcemy umieścić na etui.  Moje w efekcie końcowym wyglądało tak:

filcowe etui na telefon
Do wykonania takiego etui potrzebujemy kawałki filcu dekoracyjnego, który możemy kupić np. w Krainie Filcu., nożyczki, igłę, nici, trochę czasu i chęci. Ja użyłam ruchomych oczu, ale można zamiast takich zrobić oczy z filcu.
Najpierw trzeba zmierzyć telefon – długość i szerokość i do tych wymiaru dodać jakieś 1-1,5 cm. Długość liczmy x2, żeby nie trzeba było całych dwóch prostokątów zszywać tylko boki.
Ja miałam filc 20×30 cm o grubości 4mm, który spokojnie wystarczy na dwa takie etui.
etui na telefon krok po kroku
Wycinamy prostokąt o takich wymiarach jak potrzebujemy – czyli wymiary telefonu + kilka cm na zaszewki.
etui na telefon z filcu
etui na smartfon z filcu
Następnie wycinamy poszczególne części sowy. Ja najpierw je wyrysowałam na filcu i dopiero wycięłam. Możemy oczywiście zrobić sobie etui z inną postacią czy innym wzorem. W pierwszej wersji chciałam zrobić sowę z niebieską kokardką, ale po przyłożeniu oczu okazało się, że za mało miejsca i wyglądałaby śmiesznie. Zrezygnowałam więc z kokardy i powstała sowa bez niej.
etui krok po kroku
etui z sową krok po kroku
Kiedy już mamy części sowy zaczynamy od naszycia brzuszka – koła.
jak uszyć etui na telefon
I kolejno naszywamy: głowę ze skrzydłami – mi ta część wyszła trochę za szeroka, ale jakoś zszyłam ją ciaśniej i w efekcie końcowym nie widać, że takie niewymiarowe to było;)
uszycie etui na telefon
Na końcu nóżki i dziubek
etui sowa krok po kroku
Oczka przykleiłam na klej MAGIC, który po wyschnięciu jest bezbarwny, więc nawet jak coś się delikatnie dostanie poza oczka to nie widać po zaschnięciu.
etui z sową jak uszyć
Później zaczęło się zszywanie etui. Ścieg dziergany – myślałam, że to trudniejsze patrząc w sieci na obrazki jak to się szyję, ale w praktyce nie jest źle. Ja nie ukrywam, że w szyciu jestem kompletna noga. Nawet mój Mąż widząc, że szyję stwierdził „Kurde Madzia szyje…i to takim ozdobnym ściegiem, jestem w szoku, to Ty umiesz szyć?” Niestety nie ma co się dziwić, skoro nawet dziurę w kieszeni od kurtki mój Mąż mi zaszywał, bo się zbierałam i zebrać do tego nie mogłam. Zakończył mi też ten ścieg Mąż. Oj Męża to ja mam zdolnego. Ale pokazał jak i następne już dam radę.
DIY etui na telefon
DIY etu na smartfon
Ścieg dziergany
etui z sową uszyte ręcznie DIY
Choć oczywiście nie jest to idealne etui – sowa jest naszyta nie idealnie na środku, jest też trochę nie równa – nóżka jedna większa od drugiej, jedno skrzydełko mniejsze od drugiego itp… ale jako, że jest to moja pierwsza praca to takie rzeczy się wybacza;)
Ja jestem z siebie zadowolona i trochę się wkręciłam w tą zabawę:)
Już zabieram się za kolejne etui tym razem dla siostry i z innym motywem ozdobnym… czekajcie na efekty…