Torty na Pierwszą Komunie Świętą

Torty na Pierwszą Komunie Świętą

Torty na Pierwszą Komunię Świętą, które dziś zaprezentuje zostały wykonane przez moją mamę.

Choć sezon komunijny już za nami chciałam Wam zaprezentować kilka tortów komunijnych. Torty oczywiście piekła moja mama. Zdjęcia są sprzed kilka lat, niestety póki co nie znalazłam aktualnych zdjęć jej wypieków. Wiem, że pewnie część osób woli piękne, idealnie równe torty na Pierwszą Komunię Świętą z masami cukrowymi czy nawet ze zdjęciem dziecka – bo przecież i takie możliwości teraz są. Jednak dla tych, którzy są zwolennikami tradycyjnych domowych wypieków zdjęcia mogą okazać się małą inspiracją.

Swego czasu była moda na torty – księgi. Wówczas mama wykonała kilka takich tortów na zamówienie. Bardzo żałuję, że nie mogę dokopać się do zdjęć pozostałych, bo z czasem wychodziły jej o wiele ładniej. Poniżej tort biały – śmietankowy – z niebieskimi kwiatkami – wersja dla chłopca. Różaniec został ułożony z rodzynek.

Okrągły tort czekoladowy z hostiami wyciętymi z andrutów i gotowymi dekoracyjnymi winogronami cukrowymi.

torty na Pierwszą Komunię Świętą

I ostatni w wersji różowej dla dziewczynki. Dwupoziomowy kwadratowy tort.

Jak widzicie powyższe torty na Pierwszą Komunię Świętą może i nie są idealne, ale domowe, bardzo smaczne i wyjątkowe. Kiedy były wykonywane kilka lat temu były inne możliwości i dekorację. Dziś zapewne mama przygotowałaby je dużo lepiej, bo i doświadczenie większe i produkty i dodatki.