Origami modułowe 3D – łabędzie

Origami modułowe 3D – łabędzie

Dziś łabędzie wykonane metodą origami modułowe 3D. Robiłam je jakieś 3 lata temu na wesele.

łabędzie

Instrukcję jak takie łabędzie zrobić znajdziecie bez problemu na youtube.pl, są tam filmiki jak krok po kroku go zrobić. Tylko szukajcie origami modułowego lub 3D.

Mój łabędź tak się spodobał, że kolejnego robiłam dla babci, później cioci itd. po rodzince. Jednak przy kolejnych zaczęłam skrzydełka wykańczać różnymi kolorami np. różowym i robić dzióbki pomarańczowe z czarnym. Później na imieniny wuja zrobiłam mu kolorowego pawia… to dopiero była robota, ale byłam wtedy chora, więc leżąc w łóżku nudziłam się i składałam kartki. Jak znajdę gdzieś zdjęcie pawia to wstawię.

Wpadłam też na pomysł, aby zmniejszyć łabędzia i zobaczyć jak to będzie wyglądało.
Okazało się, że małe łabędzie z kolorowymi skrzydełkami są bardzo ładne. Ponieważ w tym okresie zaczęliśmy już powoli myśleć o organizacji wesela z moim wtedy jeszcze Narzeczonym, pomyślałam, że byłby to bardzo oryginalny pomysł na podziękowanie dla gości pod kościołem i na sali za przybycie. W środek włożyliśmy cukierki i zapakowaliśmy w celofan każdą sztukę. Przygotowanie tych łabędzi zajęło mi prawie pół roku. Zrobiłam ok. 200 sztuk! Zostało raptem ok. 20 sztuk, ponieważ każdy kto przyszedł pod kościół z życzeniami dostał takiego łabędzia i goście weselni na sali również ok. 80 osób. Na sali miałam wszystkie łabędzie równe – z fioletowymi skrzydełkami, ponieważ w takim kolorze chciałam też wystrój sali i dodatki. Natomiast pod kościołem były rozdawane najróżniejsze kolory. Na zdjęciach które widzicie są tylko 3 z nich, ale były ładne zielenie, turkusy, żółte… Wszyscy byli nimi zachwyceni i nie mogli się nadziwić, że sama je wszystkie zrobiłam.

Półtora roku po naszym weselu, wychodziła za mąż też moja koleżanka i zamówiła sobie u mnie 250 takich małych łabędzi. Akurat w tym okresie kiedy je robiłam byłam już w ciąży, więc trochę szybciej mi to szło, ponieważ więcej siedziałam w domu (byłam już na zwolnieniu) i miałam więcej czasu. Jak znajdę zdjęcia łabędzi z jej wesela to również wstawię, bo pamiętam, że robiłam wtedy zdjęcia jak wyglądają już zapakowane łabędzie.

Pierwsze małe łabędzie wyglądały  tak: