Kocyk to podstawowy element wyprawki dziecięcej. Dlaczego warto zdecydować się na kocyk bambusowy? Czym charakteryzuje się taki rodzaj okrycia?

kocyki bambusowe

Przędza bambusowa a bawełniana

Co warto wiedzieć na temat przędzy bambusowej? Przede wszystkim to, że jest ona całkowicie bezpieczna dla delikatnej skóry niemowląt i noworodków już od pierwszego dnia życia. Wysokiej jakości kocyki z domieszką przędzy bambusowej posiadają certyfikat Oeko-Tex standard 100 w klasie 1, co oznacza, że są dedykowane maluszkom. Decydując się na zakup kocyka dla niemowlaka, warto szukać okrycia właśnie z tym certyfikatem. Przędza bambusowa ma właściwości higroskopijne, przez co jest idealnym materiałem na letnie okrycia i nie doprowadza do przepocenia maluszka. Doskonale odprowadza wilgoć w wysokich temperaturach, a w niższych – izoluje skórę zapewniając ciepło. Przędza bawełniana ma podobne właściwości termoregulacyjne, dodatkowo jeśli jest dobrej jakości – nie kurczy się pod wpływem prania czy suszenia. Zestawienie przędzy bambusowej i bawełnianej w dotyku jest wyjątkowo miękkie i delikatne. Oba materiały umożliwiają tkanie skomplikowanych i cieszących oko splotów. Kocyki bambusowe z domieszką przędzy bawełnianej to bardzo dobra alternatywa dla kocyków wykonanych z wełny, co z pewnością jest istotne dla osób unikających używania produktów pochodzenia zwierzęcego.

Kocyk bambusowy – całoroczny sposób na otulenie malucha

Chociaż kocyk bambusowy może na pierwszy rzut oka wydawać się stosunkowo cienki, to tylko złudzenie. Mieszanka przędzy bawełnianej i bambusowej to gwarancja komfortowej temperatury. Oba materiały mają właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że przy niskich temperaturach doskonale grzeją, a przy umiarkowanych – chłodzą. Kocyki z domieszką przędzy z bambusa zapobiegają przegrzaniu malucha i okazują się idealnym wyborem do wózka zarówno w trakcie jesiennych, jak i wiosennych spacerów. Okrycie z dodatkiem bambusa będzie również dobrym wyborem na drzemkę w koszu Mojżesza czy łóżeczku. Warto jednak pamiętać, że wytyczne Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej zalecają spanie pod kocykami i kołderkami jedynie pod czujnym okiem rodzica – na nocny wypoczynek zalecane są śpiworki.

Bogata kolorystyka kocyków bambusowych

Wszystkie mamy, dla których kocyk nie tylko ma pełnić funkcję praktyczną, ale również estetyczną ucieszy fakt, że kocyki bambusowe zachwycają kolorystyką i splotem. Dla ceniących tradycję w ofercie sklepu https://colorstories.pl/ czekają kocyki jasnoniebieskie i różowe w pięknych, pastelowych odcieniach, doskonale komponujących się z wyprawką dla chłopca i dziewczynki. Osoby lubiące podążać za trendami będą zachwycone skandynawskimi szarościami i hitem tego sezonu – kocykiem bambusowym w bijącym rekordy popularności musztardowym kolorze!

*materiał zewnętrzny